top of page

5 טיפים להתמודדות עם משימות מעצבנות

מכירות את זה שיש משימה שאתן חייבות לעשות, אבל פשוט אין לכן חשק?

זה כל-כך מבאס ומתסכל, אתן מתות לסיים את המשימה הזאת כבר אבל אין לכן את הכוחות אליה.

מה עושים במצב כזה? יש בכלל פתרון? איך מתמודדים?

תמשיכו לקרוא ותגלו!


קודם כל ולפני שנתחיל עם הטיפים, חשוב שתהיו סלחניות לעצמכן. זה בסדר שיש מצבים כאלה, זה בסדר אם לא בא לכן לסיים את המשימה או אפילו להתחיל אותה. אל תלקו את עצמכן, זה רק יעשה לכן הרגשה רעה... והחשק לעבוד ולבצע את המשימה בכלל לא יגיע.


1. כל פעם קצת

אני יודעת כמה זה קשה לעבוד על משימה שלא רוצים לעשות. זה קורה לי המון בעסק - הוצאת חשבוניות, ניהול כלכלי, תכנון גאנט תוכן... כל הדברים שפחות קשורים ליצירת היומנים והמוצרים עצמם - פחות מעניינים אותי. וזה לגמרי לגיטימי ובסדר!

אז מה אני עושה? ומה ממליצה לכן לעשות? זה פשוט - כל פעם קצת. תתחילו בקטנה. תתקדמו לאט. אף אחד לא רודף אחריכן! עדיף לעשות מעט מאשר לא לעשות בכלל. ולפעמים כשמתחילים זה בא בקלות, פשוט זורמים עם המשימה - והיא נגמרת בלי ששמנו לב!

טיפ ממש טוב שאני יכולה לתת זה לפרק את המשימה הגדולה והמעצבנת למשימות קטנות יותר, תתי משימות. כך תוכלו לסמן ׳וי׳ בכל פעם שתתקדמו צעד אחד, ותוכלו לראות ויזואלית את ההתקדמות שלכן, וגם להרגיש יותר טוב שעשיתן משהו!

מוזמנות לצפות בסרטון ההסבר שלי על פירוק משימות לתתי משימות:


2. תקציבו זמן

תחליטו שהיום אתן מקדישות למשימה X זמן. תתחילו את המשימה, וכשהזמן נגמר - פשוט תפסיקו תמשיכו מחר. ככה אתן יודעות שיש לכן רק X דק׳ לשבת עליה - וזה יכול להקל עליכן אפילו אם במעט. לדוגמה - אמרתי לכן כבר קודם שאני לא אוהבת את כל ההתעסקות של חשבוניות, אז מה שאני עושה זה מקציבה לי חצי שעה ומפעילה טיימר - וברגע שהטיימר מצלצל אני מפסיקה וממשיכה ביום הבא.


3. תתגמלו את עצמכן

במקום לבוא למשימה בבאסה ותסכול, תחליטו מראש על תגמול שתקבלו על כל שלב שהשלמתן במשימה. זה יכול להיות זמן לקריאת ספר, 10 דק׳ של צפייה בנטפליקס, חטיף טעים, זמן לשכב על הספה ולא לעשות כלום, ועוד ועוד... ברגע שתדעו שאתן מקבלות משהו עבור העבודה הקשה והמעצבנת, יהיה לכן קל יותר לגשת אליה ולהתחיל אותה.


4. תכבו הסחות דעת

תחשבו על זה, הסחות דעת נמצאות בכל מקום ובכל זמן. במיוחד בפלאפון שלנו. ואם ניגש למשימה כשהפלאפון לידינו ועל צליל, כל התראה הכי קטנה תסיח את דעתנו ותוציא אותנו מריכוז. וריכוז זה ה-דבר הכי חשוב בביצוע המשימות המעצבנות האלו, כי לא מספיק שאנחנו בכלל לא רוצות לעשות אותן - כשאנחנו לא מרוכזות גם לא באמת נשב ונבצע אותן כמו שצריך. אז תשימו את הפלאפון על שקט או בחדר אחר, ופשוט תתחילו. הזמן יעבור וכך גם תתקדמו עם המשימה.


5. חשיבה חיובית

ידוע כמה שחשיבה חיובית משמעותית בחיינו ומשפיעה על כל חלק בהם, אז למה שלא ננצל את זה לטובתינו? תחשבו בצורה חיובית ותעודדו את עצמכן! לפני תחילת המשימה תגידו לעצמכן שאתן מסוגלות לעשות את זה, עוד קצת וזה נגמר, שקטן עליכן, איזה כיף תרגישו כשתסיימו עם המשימה הזאת ותסמנו עליה ׳וי׳... ועוד ועוד.


אז אלו היו הטיפים שלי להתמודדות עם משימות מעצבנות. אם יש לכן טיפ נוסף שעוזר לכן - אשמח לשמוע מכן בתגובות!

שלכן,

יובל❤️

86 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

Commentaires


bottom of page